Поли Ви е написала всичко.Ще се повтарям.
Искате да разберете какви документални следи има за Вас в системите, за да проверите пръв, като Ви проверяват " службите" при кандидатстване за визи какво нелицеприятно могат да разберат /стимулиращо ги да откажат виза/?
Можете да се проверите пръв и сам донякъде - да си извадите удостоверение за висящи следствени дела, досъдебни производства/ от Нацсл.служба, Районна прокуратура, Окръжна прокуратура/.
Можете да поискате достъп до отнасящите се до Вас лични данни в информац.фондове на МВР.Ако ще внасяте корекции- ще се молите такава да се внесе- в базата данни на МВР/ полицейската регистрация - може да имате, може да нямате , може данните да не са пълни- това са преди повече от 10 г/, Ви трябва правна помощ за този интензивен и дълбоко смислен обмен на кореспонденция.Нещото "заличаване на полицейска регистрация" - "снемане" е законовия термин, е за граждански цели.Грубо казано, МВР не може да се позовава при отказите си за разни неща / например разрешително за оръжие/ на данните в масивите си.Не значи, че информацията изчезва, предполагам.Променя Ви се статуса.Освен това личните Ви данни, съхранявани за целите на противодействие с престъпността могат да се предоставят на чуждестранни полицейски органи по силата на международен договор.
Щом става въпрос за наказателно дело, което е приключило с влязла в сила присъда, самото дело се намира в архива на първоинстанционния съд.За целта трябва да си знаете номера на делото.Ако не си го знаете - годината на образуване и по азбучника- си го намирате по Вашите три имена.Не ми се рови сега, по мой спомен нак.дела се пазят 10 г. след влизане в силата, ако присъдата не е изпълнена- до изтичане изпълнит.давност за наказанието.Ако имате късмет, делото Ви се пази, пускате молба, че искате запознаване и копия и пишете от какво искате копия / преписи, не се таксува.
Ако всичко това Ви се вижда твърде сложно, търсите колега, който да Ви помогне.
Ако делото не се пази, стои само бюлетина за съдимост, който възпроизвежда диспозитива на присъдата.За служебни цели - МВР, прокуратура, съд...- независимо от реабилитацията Ви, той си остава и е достъпен на същите служби.
Ще рече, че отговор с с висока степен на категоричност - не, няма да разберат сами / службите на САЩ при проверката за виза/, няма да получите отникъде.Можете само да се самонавиете в по-интензивна степен да си признаете или не.Но съмнението ще Ви остане
Просто някои решения човек трябва да си ги вземе сам.