начало

Цвета Желязкова е новият председател на окръжния съд във Варна Цвета Желязкова е новият председател на окръжния съд във Варна

СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС



СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС

Мнениеот diw64 » 22 Авг 2010, 18:08

Знаете предполагам, че семейното право в България няма нищо общо със семейното право на страни като Испания, Франция, Италия...в аспекта на защитата на бившата съпруга и децата й.
Та, искам да попитам дали има унифицирано семейно право на ЕС? Реално въпросът ми е, дали мога да отнеса семеен казус/развод/ при неудовлетвореност от полученото решение/правораздаване/ на български съд в съд на ЕС? И ако ДА, кога и къде би следвало да се направи това?
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС

Мнениеот hidden » 22 Авг 2010, 18:43

Занете предполагам, че Европейският съд вече е държава със столица Брюксел, население около 500 млн души, с президент Ван Ромпуй и министър-председател Жозе Барозу. ЕС е съставен от 27 провинции, които нямат свой суверинитет и самостоятелност. Актовете на съдилищата на отделните провинции могат да се обжалват като последна инстанция пред Съда на ЕС, който се състои от две инстанции - т.нар. "Първоинстанционен съд" и "Съд на Справедливостта", и двата със седалище Люксембург, които се занимват с всякакви гражданскоправни (семейно право, вещно право, облигационно право и т.н.), наказателноправни и административноправни казуси. Към тях може да се обърне всеки гражданин на ЕС, след като изчерпи възможностите за обжаване пред провинциалните съдилища (за България - след обжалване на решенията във ВКС).
По този начин се създава 5-инстанционно обжалване (3 инстанции в България и 2-в Люксембург), което гарантира в максимална степен обективността на съдебното решение, тъй като трите инстанции в България не са никак достатъчни, още повече, че за семейноправните казуси в България има само двуинстанционно производство. Протакането на делата с години между инстанциите е без значение - важно е да има справедливо и правилно съдебно решение.
Тъй като при население от 500 млн души бракоразводните дела са ужасно много, най-вероятно ще имате окончателно съдебно решение след около 50 години.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС

Мнениеот fighter » 23 Авг 2010, 13:13

В който и съд да решите да жалите има срокове, а те са 6 месеца от последната "национална" инстанция.
Какво точно имате предвид под развод (по скоро последиците от него)?
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС

Мнениеот diw64 » 23 Авг 2010, 21:06

Както последиците от развода, така и процесуалните пропуски в хода на делото нарочно допуснати от съда. Пустата му парица, няма съвест, която да не може да купи! А става дума за иначе толкова дребни неща, в сравнение с онези, за които се тръби постоянно в масмедиите. Дребните душици се продават за трохици-това единствено ми стана ясно при срещата ми с правосъдната система на Републиката родна и защитниците й в провинцията! Ако разкажа тук какви абсурдизми ми се случиха за година време, повечето от знаещите тук ще кажат, че такова животно нема... Само, за да вземе решението за развод, на съдийката й бяха нужни 6/шест/ месеца! А пък, ако споделя каква обосновка е сътворила за това време, доста ще се посмеете... По-скоро ще ви стане тъжно, защото никой не е застрахован, че няма да попадне в подобна ситуация... Палачинката се обръща страшно бързо, нали?
Е, всеки има това, което заслужава!
И не си мислете, че мрънкам или че черногледствам! Когато фактите говорят и....
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: СЕМЕЙНО ПРАВО НА ЕС

Мнениеот diw64 » 24 Авг 2010, 21:06

С удоволствие бих дал много факти, но ще трябва да изпиша поне 1/3 от папки с дебелина 30 см. Само ще спомена, че при положение, че съда в мотивите си, онези които обмисля 6 месеца, приема за доказано, че съпругата е изгонена от съпруга си от семейното жилище заедно с малката й дъщеря, постановява развод по взаимна вина. Оставя голямата дъщеря/17 г./ на бащата, който и да ползва семейното жилище, а малката дъщеря/8 г./ оставя на майката, без да обелва и дума в защита интереса на това дете-къде да живее, като как да оцелее и т.н. В допълнение остава глух за извънбрачната връзка на бащата, от която той има 5 г. син. Вие преценете, с колко история най-малко е натоварена тази извънбрачна връзка по време на брака. Месец-два след решението на съда, господина прибира в оставеното му от съда за ползване семейно жилище метресата и сина си... А майката и малката дъщеря обикалят от квартира на квартира и се опитват да оцелеят... Тъпа и тъжна история MADE IN BG...
Това е много сбито историята. За повече факти, не мисля че тук му е мястото...
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron