начало

Обрат – този ВСС няма право да избира тримата големи, Сарафов и Чолаков имат още 6 месеца като и.ф. Обрат – този ВСС няма право да избира тримата големи, Сарафов и Чолаков имат още 6 месеца като и.ф.

На какво основание общинска полиция имат право ?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


На какво основание общинска полиция имат право ?

Мнениеот bocman__ » 10 Сеп 2008, 19:54

някой би ли казал на какво основание Обществен ред или по известни като общинска полиция имат право да пипат акт за установено административно нарушение на закона за движение по пътищата?
bocman__
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 29 Дек 2006, 17:32

извинявам се

Мнениеот bocman__ » 10 Сеп 2008, 19:56

пипат = пишат :?:
bocman__
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 29 Дек 2006, 17:32

Re: На какво основание общинска полиция имат право ?

Мнениеот Inspector_MBP » 30 Сеп 2008, 21:29

Без да имам идея кой как е известен в нечие съзнание, ще уточня че:

1. Първо: Службите (сектори, звена, или както и да се наричат) "обществен ред" към общините, имат толкова общо с полицията, колкото инспекторите от ветеринарния контрол или от РИОКОЗ.

2. Второ: "Общинска полиция", си е полиция, както всяка друга полиция. За пореден път се убеждавам, че наименованието на тези звена на МВР е крайно неудачно избрано. Служителите на "общ. полиция" не представляват някакво местно, "общинско" шерифство. Те са служители на МВР, както всички други и са подчинени на съответната областна дирекция на МВР.
Причината, поради която се нарича "общинска полиция", е че съответната община е сключила с МВР договор, по който МВР назначава и изпълнява ППД с повече от нормално предвидените по щат служители за охрана на обществения ред, а общината плаща на МВР разноските за заплати и издръжка на тези допълнтелни полицаи.

От там нататък, право да пишат актове по ЗДП е дадено на различинте полицейските органи по силата на самия ЗДП и въз основа на заповед на министъра на вътрешните работи.

За служители от общинската администрация, идея нямам, но в светлината на зададения от Вас въпрос, ще отбележа, че силно се съмнявам, който и да е общински служител да рискува работното си място, като пише за забавление актове, защото ей така му е хрумнало просто.
Qui parcit nocentibus, innocentes punit.
Който щади виновните, наказва невинните.
Аватар
Inspector_MBP
Потребител
 
Мнения: 419
Регистриран на: 30 Окт 2007, 13:49
Местоположение: Живее в Родината си.


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron