Здравейте! При прекратяване на съсобственост върху недвижим имот чрез договор за доброволна делба/с нотариална заверка на подписите/ , при което целият имот преминава в дял на единия от съсобствениците, необходимо ли е издаване на констативен нотариален акт, указващ изключителната собственост на придобилия имота съсобственик, или самият договор за делба има характер на титул за право на собственост?
Благодаря!
- Дата и час: 25 Яну 2025, 23:00 • Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
правна същност на договора за доброволна делба
|
|
2 мнения
• Страница 1 от 1
Re: правна същност на договора за доброволна делба
SubNetCat написа:Здравейте! При прекратяване на съсобственост върху недвижим имот чрез договор за доброволна делба/с нотариална заверка на подписите/ , при което целият имот преминава в дял на единия от съсобствениците, необходимо ли е издаване на констативен нотариален акт, указващ изключителната собственост на придобилия имота съсобственик, или самият договор за делба има характер на титул за право на собственост?
Благодаря!
Не е необходимо.Договорът за доброволна делба,с нотариална заверка на подписите и вписан в службата по вписвания Ви е документа за собственост и напълно замества нотариалния акт.
В договора за доброволна делба се описва задължително :съделителите,имотите подлежащи на делба,а след това по дялове кой какво взима или получава като уравнение на дела си.
Накрая се пише ,че настоящият договор прекратява съсобствеността на гореописаните имоти,и никой от сэъделителите не може да има претенции за в бъдеще.
Следва опис на приложените документи при подписване на договора и най-накрая подписите на съделителите.
За повече подробности консултирайте се при някой колега.
- sarbijanac
- Активен потребител
- Мнения: 1359
- Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
- Местоположение: Нови пазар
2 мнения
• Страница 1 от 1
|
|
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 71 госта